עורכת דין - עפרה שפר - הגנה וייצוג נגד תביעות בנקים
ביכולתינו לעזור לך לצאת מהמצב אליו נקלעת. תביעה מהבנק, זה לא הסוף. יש הרבה מה לעשות. בוא נדבר..

bankAccountForAll
"לכל אחד יש זכות לחלום, סירות נייר במים, רציתי רק לשוט הכי רחוק.. אני אדם משום מקום.... שמחפש לו רק סיבה לנשום....". [מילים ולחן: אביב גפן]

לכל אחד זכות לנהל חשבון בנק אף אם חשבונו האחר מעוקל, מוגבל מחמת אי כיסוי, מוגבל בנסיבות מיוחדות בהוצאה לפועל או שהוא מצוי באיחוד תיקים, או הוכרז כחייב מוגבל באמצעים

במשך שנים רבות בנקים לא מאפשרים למי שהוטלו עליו עיקולי חשבון בהוצאה לפועל, או שחשבונו הוגבל מכוח חוק שיקים ללא כיסוי, או מכוח סעיף 66 לחוק ההוצאה לפועל, או בשל היותו מצוי באיחוד תיקים, או מוגבל באמצעים, ואף פושט רגל.

הבנקים ...
moneyRights

בן הזוג חייב כספים? מתי זה ישפיע עליך? האם ניתן לעקל כספים בחשבון משותף? או במילים אחרות, מתי תחול הילכת השיתוף על חובותיו של בן הזוג ומתי לא?
בני זוג מוטרדים מאוד ממצב בו בן זוגם חייב כספים, ולא ברור להם כיצד הדבר יכול להשפיע על חייהם ועל חלקם בנכסים המשותפים. בין היתר, כיצד הדבר יכול להשפיע על חשבונות בנק משותפים, על דירת מגורים, וכל נכס משפחתי משותף?

בתי המשפט מכירים כיום בכך שמקום שמתקיים שיתוף בנכסים בין בני הזוג, מתקיים שיתוף חובות, אלא מה? קיימים סייגים, ולא כל חוב של בן הזוג נופל על בן הזוג השני.
cheks_law

התקבלה במשרדי פניה נוגעת ללב של אדם שמנהל עסק כבר שנים רבות, והבנק הגביל את חשבונו, וגרם לו לנזקים בלתי הפיכים.

המאמר הבא הוא ניתוח של הדברים שאמר לי.

אין זו הפעם הראשונה שאני נתקלת במצב בו השינויים שחלו בשוק האשראי מכבידים מאוד על התנהלות עסקים, וגורמים להם לקריסה. לכן, אני מוצאת לנכון לפרסם את עיקרי הדברים שנכתבו, ומעוניינת לקבל תגובות על מנת לבחון האם ניתן לחולל שינוי.
למי שהדבר נוגע אליו, בכל צורה שהיא, מוזמן לפנות אלי בכתב, למייל האישי. ככל שההיענות שלכם תהיה גדולה יותר נוכל להסיק מסקנות לגבי הפעילות הנדרשת, ובמידת הצורך, נוכל ...
running

וגם: האם מוסמך ראש ההוצאה לפועל לדחוק באדם לנטוש את הליכי ההוצאה לפועל ולפתוח בהליכי פשיטת רגל או הליך מחיקת חובות


המצב קשה, החובות גדולים, עדיין, במקום להיות נרדף על ידי הנושים, קיימים פתרונות שונים לחייבים על מנת לאפשר להם להמשיך לחיות בכבוד, ולא להגיע למצבים קשים. לעיתים, אנשים "מוכרים" את חייהם בלהיות נרדפים מנושיהם, במקום לעמוד רגע ולחשוב. אולי במקום לברוח מהבעיות, כדאי לטפל בהן. ישנם פתרונות יצירתיים להליך מחיקת חובות. זה אף פעם לא פתרון לברוח מהבעייה אלא למצוא את הפתרון המתאים והנכון.

2 מסקנות חשובות מהכתוב להלן: האחת, יש אפשרות לחיות בכבוד, ובלי ...
hotzaLapoalmONEY

האם רשאי המוסד לביטוח לאומי (מל"ל) לקזז כספים המגיעים לחייב מזונות מקצבאות כגון קצבת נכות, אבטלה, זיקנה, אבטחת הכנסה וכד', אם נקבע לו צו חיוב תשלומים במסגרת איחוד תיקים/תיק הוצאה לפועל בודד, והוא עומד בתשלום הצו?

חייבי מזונות בהוצאה לפועל הינם חריג בדיני הוצאה לפועל, ואינני עוסקת בתחום זה. יחד עם זאת, לאור החלטה מעניינת שנתקלתי בה, שניתנה בלשכת ההוצאה לפועל בירושלים,על ידי רשם ההוצאה לפועל הנכבד, קטוביץ שחר, ביום 17.6.12 מצאתי לנכון לפרסם את תוכנה, שכן, היא נראית לי חשובה ביותר לחייבי מזונות המקבלים קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי.

חייב פלוני הגיש בקשה לאיחוד תיקיו ...
slanderLaw

עיקול חשבון בנק שלא בצדק, יכול להוות פרסום לשון הרע ופגיעה בשם טוב של אדם

עיריית ירושלים עיקלה חשבון בנק של הגרוש של החייבת, ובית המשפט חייב את העיריה לפצות אותו.

גרשון, קבלן חשמל, המתגורר בישוב קצרין משנת 1980, קיבל עיקול על חשבון הבנק שלו מעיריית ירושלים. גרשון יצר קשר עם עיריית ירושלים ולאחר 3 נסיעות לירושלים מקצרין נאמר לו כי חשבונו עוקל עקב חוב ארנונה של בית שנמצא בבעלותו בירושלים.
גרשון נדהם למשמע אוזניו, וציין כי אין לו בית בירושלים, מעולם לא גר בירושלים, ולאחר דין ודברים עם בא כוח העיריה, הוסר העיקול.
לאחר שצילם גרשון ...
tomlev

בית המשפט השלום בתל אביב ביטל ערבות של 3 נתבעים ודחה תביעת בנק מזרחי טפחות בע"מ כנגדם ע"ס 1,351,670 ₪ בשל הפרת חובת תום הלב ביחד עם הפרת חובת הגילוי של הבנק

פסק דין שניתן ביום 30.4.12 על ידי כבוד השופטת רביד עינת בבית המשפט השלום בתל אביב דחה תביעתו של בנק מזרחי כנגד 3 נתבעים, שהיו ערבים לחשבונות בבנק, בסכום ענק של מליון שלוש מאות חמישים ואחד אלף שש מאות ושבעים ₪
מדובר בחשבון של חברה שנפתח בשנת 2003. בשנת 2004 חתמו הערבים על כתב ערבות מוגבל לסכום של מליון ₪ להבטחת חובות החברה.

לאחר כשנה ...
bankHapoalimMoney

בנק הפועלים חוייב לשלם ללקוח 20,000 ₪ בשל הפרת סודיות בנקאית

ברוך הגיש תביעה נגד בנק הפועלים לפיצוי בגין נזקים שנגרמו לו עקב מידע לא נכון שהבנק מסר לבנק אוצר החייל לצורך הלוואה מקרן קורת. לטענתו של ברוך, במהלך שנות השמונים והתשעים הוא היה הבעלים והמנהל של פאב משגשג בעיר אשדוד. בשנת 1997 נסגר הפאב והתובע החל לעבוד כשכיר. בשנת 2001, לאחר פיטוריו מהחברה בה עבד, החליט ברוך לפתוח מחדש את הפאב, ותכנן להפעיל את העסק במתכונת חדשה הכוללת גם מזנון ומסעדה.

ברוך טען כי השתמש בכספיו לצורך רכישת ציוד והחל בעבודות להכשרת המקום לפתיחה מחודשת. ברוך ...
law_lock

בנק מזרחי סגר מסגרת האשראי לחברת מחסני חשמל ללא הודעה מספקת וחוייב לשלם לחברה מליוני שקלים

ביהמ"ש מחוזי תל אביב קבע כי בנק המזרחי אחראי להתמוטטותה ופירוקה של חברת מחסני חשמל בע"מ, בשל החלטתו, ללא התראה, על סגירה מיידית של מסגרת האשראי שעמדה לרשות החברה.  בית המשפט חייב את הבנק לשלם לחברה את הנזק העקיף שנגרם כתוצאה מכך – 11.3 מיליון ₪, ולאחר הגשת ערעור על ידי הבנק, הגיעו הצדדים להסכם על הפחתת הסכום ושילמו למפרק של החברה "רק"  4.5 מליון ₪.

בשנים האחרונות, אנו עדים לשינוי מדיניות האשראי ללקוחות, במיוחד ללקוחות עסקיים, הצורכים אשראים בבנקים.
BankRopes

הבנק הגביל לך את החשבון, העסק במצב קשה בגלל הגבלת החשבון? יש מה לעשות!
עסקים רבים חשופים ללחצים תזרימיים קשים. לא מעט בעלי עסקים מוצאים עצמם עסוקים לפחות מחצית מהיום בטיפול בענייני הבנקים במקום בייצור וטיפול בעסק עצמו.

המירדף אחרי התשלומים של הלקוחות, גביה, והקושי בגיוס מזומנים, למרות העברת השיקים לנכיון למלווים חוץ בנקאיים, עלול להביא לחריגה ממסגרות האשראי, וכתוצאה מכך להחזרת שיקים על ידי הבנק.

כאשר מדובר בחשבון עיסקי, הגבלת החשבון עלולה להיות "מכת מוות" לעסק.
ראשית, המידע מועבר מיידית לחברות המספקות מידע עיסקי, כמו BDI ומשם הדרך להגבלת החשבון קצרה ביותר.
ספקים מסרבים לספק ...
lawyerWindow

חובות ארנונה לרשות מקומית אשר בגינם טרם הוגשה תביעה בבית משפט, עד לשנת 2004 התיישנו.

לא מעט אנחנו נתקלים במצב שהעירייה או המועצה, בין ישירות על ידי מחלקות הגביה שלהן, או באמצעות חברות שנשכרו לצורך גביית ארנונה, שולחת מכתב דרישה לתשלום חוב בו כותבת, בין היתר כי על פי סעיף 360 לפקודת העיריות או על פי פקודת המיסים, עליך לשלם חוב ארנונה, במידה ולא תעשה כן, תהיה רשאית הרשות לתפוס ולמכור את המיטלטלין, לעקל משכורת, לעקל חשבון בנק, לעקל כספים המגיעים לך ועוד...

הליכי גביה מהסוג המתואר למעלה הינם הליכי גביה מנהליים, המקנים לרשות לנקוט בהליכי גביה ...
lawyerMeeting

אתה מנהל עסק, או חשבון פרטי, ולפתע נכנסת לתזרים לחוץ, לקוחות לא משלמים, מסגרות האשראי חונקות, הוחלף מנהל הסניף ושינה מדיניות, ואתה מוצא את עצמך נלחם, הבנק מתחיל להחזיר שיקים, וכשמגיע השיק העשירי, החשבון הבנק מוגבל.

חשבון בנק מוגבל הוא אירוע שיכול למוטט עסקים. ספקים יסרבו לספק סחורה ללא בטחונות או תשלום במזומן, חברות BDI ומאגרי מידע, מייד ידווחו על הגבלת החשבון, ומצבך עלול להידרדר.

למרות האמור, מצב של חשבון בנק מוגבל עשוי להיות פתיר.

להלן ההגדרות:
חשבון בנק מוגבל, ובעליו יהיה מוגבל, אם סורבו במשך 12 חדשים 10 שיקים או יותר שנמשכו על החשבון, ובלבד ...
lawyerBeauty
המסלול הראוי של עורך דין פשיטת רגל
חדלות פרעון הוא מצב שבו יש לאדם באופן אישי חובות רבים, והוא לא מסוגל בטווח הנראה לעין לשלם את חובותיו, בדרך כלל, עורך דין פשיטת רגל יפעל למען החייב במסלול הראוי הוא להגיש בקשה להכריז עליו פושט רגל.

בקשות להכריז על אדם כפושט רגל מוגשות בבית המשפט המחוזי על ידי עורך דין פשיטת רגל.

במידה ואדם הסתבך בחובות בתום לב, בשלב הראשון בית המשפט יתן כנגדו צו כינוס נכסים וימונה לו מנהל מיוחד.

עם מינוי מנהל מיוחד ומתן צו הכינוס, אסור לנושים לנקוט בכל הליך כנגד החייב. המנהל המיוחד שבדרך ...
lawPaper

כאשר יש לך, החייב, מלא תיקים בהוצאה פועל, הנושים מתקיפים, ואתה מרגיש חוסר אונים, יש באפשרותך לפנות לרשם ההוצאה לפועל בבקשה לאחד את תיקיך ב הסדר חובות ואיחוד תיקים. אם אתה לא יכול לשלם יותר מ-3% לחודש מסך החובות, יש לצרף לבקשה לאיחוד תיקים גם בקשה להכריז עליך כחייב מוגבל באמצעים.

חייב מוגבל באמצעים יוכרז כחייב שכזה אם חייב, שהגיש בקשה למתן צו תשלומים לפי חוק זה (הסדר חובות), כחייב מוגבל באמצעים ביקש לפרוס את תשלום חובו לתקופה העולה על אחת מהמפורטות להלן, לפי הענין:

(1) שנתיים - אם סכום החוב אינו עולה על 20,000 שקלים חדשים;
lawSuccess

קיבלת תביעה מהבנק בסדר דין מקוצר או תובענה על סכום קצוב בהוצאה לפועל, ועליך להגיש בקשת רשות להתגונן תוך 30 יום?

ניתן כנגדך פסק דין בהעדר הגנה והבנק שולח לך מכתב כי אם לא תשלם את החוב יפתחו כנגדך תיק הוצאה לפועל?

כל המקרים שתוארו לעיל דורשים התגוננות מפני הבנקים. במידה ולא תגיש בקשת רשות להתגונן, יינתן כנגדך פסק דין בהעדר הגנה, ואז הבנק יוכל לנקוט כנגדך בהליכי הוצאה לפועל

חשוב שתדעו שבטרם ניתן פסק דין, יש אפשרות להגיע עם הבנק להסדרי חוב טובים יותר. כאשר פסק הדין ניתן, הבנק יכול לנקוט בהליכי הוצאה לפועל ...
4

כדאי לדעת - פוסטים פופולריים מהבלוג
בניית האתר, קידום ושיווק: נקסטמדייה

מייצגת לקוחות נגד בנקים
פרטיים ועסקיים שנקלעו לבעיות כלכליות ונתבעים על ידי בנקים. טיפול בענייני פשיטת רגל, משכנתאות, חשבונות מוגבלים ועוד.

עורכת דין - עפרה שפר

 דבורה הנביאה 22, תל אביב 69350

טל. 03-5499059, נייד: 052-5777353

פקס: 03-5499069

ofralaw@gmail.com


עפרה שפר
, עו"ד - דיני בנקאות

ביכולתינו לסייע לך לצאת מהמצב הקשה ולאפשר לך להבריא את עצמך. בואו נדבר

כתבו אלי