עורכת דין - עפרה שפר - הגנה וייצוג נגד תביעות בנקים
ביכולתינו לעזור לך לצאת מהמצב אליו נקלעת. תביעה מהבנק, זה לא הסוף. יש הרבה מה לעשות. בוא נדבר..

ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

עורך דין פשיטת רגל

המסלול הראוי של עורך דין פשיטת רגל

חדלות פרעון הוא מצב שבו יש לאדם באופן אישי חובות רבים, והוא לא מסוגל בטווח הנראה לעין לשלם את חובותיו, בדרך כלל, עורך דין פשיטת רגל יפעל למען החייב במסלול הראוי הוא להגיש בקשה להכריז עליו פושט רגל.

בקשות להכריז על אדם כפושט רגל מוגשות בבית המשפט המחוזי על ידי עורך דין פשיטת רגל.

במידה ואדם הסתבך בחובות בתום לב, בשלב הראשון בית המשפט יתן כנגדו צו כינוס נכסים וימונה לו מנהל מיוחד.

עם מינוי מנהל מיוחד ומתן צו הכינוס, אסור לנושים לנקוט בכל הליך כנגד החייב. המנהל המיוחד שבדרך כלל הוא עורך דין פשיטת רגל, בודק את נכסיו וחובותיו של החייב, ובית המשפט קובע צו חיוב תשלומים חודשי שעל החייב לשלם. החייב גם צריך למלא דוחות על הכנסות והוצאות.

התנהגות של החייב לפני ובמהלך פשיטת הרגל מהווה מרכיב משמעותי בהחלטת בית המשפט האם להפטיר את החייב מחובותיו.

הפטרת אדם מחובות מאפשר לחייב לפתוח חיים חדשים.

פעמים רבות, החייב מתלבט מהו המסלול המתאים לו ביותר. בנושא זה ישנם אפשרויות שונות עליהם כדאי להתייעץ עם עורך דין פשיטת רגל ולבחור באפשרות המתאימה ביותר. למשל, פשיטת רגל או איחוד תיקים והכרזתו כמוגבל באמצעים.

עורך דין פשיטת רגלשאלה זו תלויה במספר גורמים:

1. אדם הרואה עצמו חוזר לעסקים, הליך של פשיטת רגל יקשה עליו לקבל אשראי בעתיד.

2. אדם שמעוניין לקבל משכנתא, יתקשה לקבל אותה אם היה בעברו פושט רגל, במיוחד בשנים הראשונות לאחר ההפטר. כיום המידע מתפרסם בחברות העוסקות באיסוף מידע עיסקי, ואדם בכל עבר של פשיטת רגל, יתקשה לקבל אישור למשכנתא.

3. כאשר הנושים מקצועיים, כמו בנקים, וחברות אשראי, החובות בהוצאה לפועל גדלים כל שלוש שנים פי שניים. לאור האמור, בהליך פשיטת רגל, החוב מחושב מחדש, וצובר ריבית משפטית ולא ריבית בנקאית. מצב זה מאפשר הפחתת חובות הקרן, ואפשרות להגיע להפטר מהיר יותר.

4. יציאה מן הארץ קשה יותר בהליך פשיטת רגל, ואילו באיחוד תיקים ניתן לבקש מרשם ההוצאה לפועל לאפשר יציאה מן הארץ כנגד העמדת 2 ערבים שמשכורתם אינה נמוכה מ-6,000 ₪. ברור כי הערבים אינם ערבים לחובות אלא לחזרת החייב לארץ. בהליך פשיטת רגל קיים קושי גדול יותר לקבל אישור לצאת מן הארץ, אלא במקרים מיוחדים, כמו לצרכי עבודה או אירועים חשובים.

5. יתרונה העצום של פשיטת רגל היא היכולת למחוק את החובות ולהתחיל דף חדש ונקי. אדם שמוצא עצמו חייב מליוני שקלים, יכול לשקם את עצמו ולפתוח דף חדש בהליך פשיטת רגל, ואילו בהליך של איחוד תיקים החייב יכול לשלם כל חייו תשלומים והמגבלות לא מסתיימות אף פעם. במצב זה אדם מתקשה לנהל חשבון בנק, אינו יכול להחזיק כרטיס אשראי, ואינו יכול להיות בעל עניין בתאגיד.

אם יש לך חובות רבים, פנה אלינו לפגישת ייעוץ חינם, ואנו נמליץ לך איזה מסלול לבחור.

יש לציין שליווי אדם על ידי עורך דין פשיטת רגל בהליך פשיטת רגל הוא יקר יותר, שכן הליווי הוא לאורך כל תקופת פשיטת הרגל ומתבצע על ידי עורך דין מתמחה בתחום זה. ואילו איחוד תיקים, הליווי המשפטי זול וקצר יותר. זהו שיקול נוסף, אם כי הוא טפל להליך, שיכול להכריע.

כדאי לדעת - פוסטים פופולריים מהבלוג
בניית האתר, קידום ושיווק: נקסטמדייה

מייצגת לקוחות נגד בנקים
פרטיים ועסקיים שנקלעו לבעיות כלכליות ונתבעים על ידי בנקים. טיפול בענייני פשיטת רגל, משכנתאות, חשבונות מוגבלים ועוד.

עורכת דין - עפרה שפר

 דבורה הנביאה 22, תל אביב 69350

טל. 03-5499059, נייד: 052-5777353

פקס: 03-5499069

ofralaw@gmail.com


עפרה שפר
, עו"ד - דיני בנקאות

ביכולתינו לסייע לך לצאת מהמצב הקשה ולאפשר לך להבריא את עצמך. בואו נדבר

כתבו אלי