עורכת דין - עפרה שפר - הגנה וייצוג נגד תביעות בנקים
ביכולתינו לעזור לך לצאת מהמצב אליו נקלעת. תביעה מהבנק, זה לא הסוף. יש הרבה מה לעשות. בוא נדבר..

בלוג מאמרים - פשיטת רגל, תביעות בנקים ועוד הרבה

בלוג דיני בנקאות, פשיטת רגל ועודאוסף של פוסטים ומאמרים העוסקים בהגנה מפני תביעות בנקים, פשיטת רגל, כינוס נכסים, איחוד תיקים, טיפול בחובות ועוד. בבלוג זה תמצאו אוסף שנכתב במשך שנים על ידי עורכת דין עפרה שפר וברובו עוסק בנושאים או בסיפורים בהם טיפלה בהצלחה.

signing_guarantee

דווקא בימים אלו בהם נראה שיותר ויותר אנשים מסתבכים עם חובות לא להם אך ורק כי הם רצו לעזור לחבר או לבן משפחה וחתמו ערבות, חשוב ואפילו קריטי לדעת את החוקים והאפשרויות. לא כל ערבות שנחתמה במעמד הבנק הינה ערבות תקנית שעומדת בחוקים. ובמקרים שכאלו, ניתן לבטל את הערבים מערבותם. כן, זה אפשרי. אילו אנשים רק היו יודעים... קראו את הסיפור הבא, קבלו השראה ואם אתם מכירים מישהו שהסתבך עם הבנק וחתם ערבות, יש אפשרויות לפתור את הערבים מערבותם. נקודה.

אנא שתפו, תייגו. ישנם מקרים שבהם עזרה לאדם שהסתבך עם תביעות בנק זה פשוט הצלת חיים של ממש. ...
bankCredit_001

הנה עוד מקרה שמחדד את העניין של עיקול מסגרת אשראי. במקרה זה בית המשפט קובע מפורשות שלא ניתן לעקל ללקוח של בנק את מסגרת האשראי שלו. זאת אומרת, שבמקרה שבו הוצאה לפועל מעקלת כספים הקיימים בחשבון הבנק של החייב, ישנם כאלו שלא מסתפקים בכך ומבקשים לעצור את האשראי של החייב ובכך למעשה הם שוללים כל אפשרות של התאוששות. ובכן, לא עוד.בית המשפט השלום בירושלים חידד את ההלכה לעניין עיקול מסגרת אשראי וקבע מפורשות:
לא ניתן לעקל מסגרת האשראי של הלקוח, לא רק בעיקול זמני, אלא גם בעיקול בהוצל"פ

סיפור ביטול העיקול על המסגרת. ...
mrBank2

כחלק מעיסוקי המקצועי כעורכת דין לענייני בנקים, אני נוהגת לפרסם סיפורים ופרשניות לגבי החלטות בית המשפט במקרים של תביעות בנק כנגד לקוחותיו. אני מקפידה להתמיד ולספר על מקרים מעוררי השראה שמוכיחים שוב ושוב שהבנקים אינם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם ובמקרים מסוימים להרוס חיים לאנשים תמימים.

אני חושבת שדוגמאות וסיפורים אלו ממחישים לא אחת שהמציאות היא שהבנקים מחויבים על פי חוק להתנהלות מאוד מסודרת ומסוימת. ובמקרים רבים בהם הנתבע לא מוותר ולא מקבל את תביעת הבנק כגזרה משמיים, אלא פונה לייעוץ מקצועי ומנהל מאבק משפטי, קוראים דברים מדהימים. מקרים בהם בית המשפט מבטל ערבויות, משכונים או ...
no_Checks

נשבר המיתוס. אדם בהליך פשיטת רגל יכול להשתמש בשיקים

הורגלנו לחשוב שאדם שפונה להליך פשיטת רגל, למעשה הופך מוגבל כלכלית. ישנם מיתוסים רבים לגבי פושט רגל. כמו, הוא אינו יכול לנהל עסק, הוא אינו יכול לנהל חשבון בנק, הוא אינו יכול לצבור נכסים וכן הלאה. ובכן, לפחות בנושא אחד ניתן לשבור את המיתוס. והוא בנושא השימוש בשיקים (המחאות)

בית המשפט חייב את בנק לאומי להנפיק שיקים לאדם שמצוי בהליכי פשיטת רגל לצורך תשלום דמי שכירותיש אישור להנפיק שיקים לאדם המצוי בפשיטת רגל?
מסתבר שכן. המיתוס נשבר

בנק לאומי חויב על ...
arvut_002

לעיתים נראה שתאגידי הענק משתמשים במערכת בכדי לפעול כנגד האזרח ללא כל התחשבות או אכפתיות לגבי מצבו. ובכן, הנה עוד הוכחה לכך שמעל התאגידים יש את מערכת החוק בישראל שיודעת להגן על האזרח. הבעיה היא שברוב המקרים, האזרח מרגיש כל כך חסר אונים כנגד התאגידים שהוא אפילו לא מנסה. אז הנה עוד סיפור שאולי יעודד מישהו במצב דומה לא לוותר, להילחם על הצדק שמגיע לו ולנצח.בנק מזרחי לא תרגם לעולה חדש שחתם ערבות למשכנתא, את המסמך הבנקאי עליו חתם: התוצאה ביטול הערבות ודחיית התביעה של הבנק כנגד הערב.

אז הנה סיפור הערבות
רומן, עולה ...
SignatureGuarantee

בהרבה מקרים נדמה לנו שאם תאגיד ענק כמו בנק תובע אותנו, אז.. זהו. אין מה לעשות בנידון. או בלשון העם, הבנק תובע אותנו? "אכלנו אותה וזהו".

הנה סיפור שמוכיח אחרת. בהרבה מקרים יש מה לעשות. ואפילו הרבה.. אז אל תקבלו תביעת בנק כגזירה משמים. אל תוותרו, אל תתייאשו, בקשו עזרה, התייעצו ובהרבה מקרים אתם יכולים להיחלץ מהצרה. ובעיקר לאלו שחתמו ערבות לחבר. והסיפור הבא מוכיח את הנושא.בית המשפט קבע: אמנם הערבה חתמה על טופס גילוי מידע לערב יחיד/מוגן, אך בנק אוצר החייל לא גילה לערבה מספיק פרטים, ולכן, הערבות בטלה ותביעת הבנק נדחתה.

arvoot_005b

חתמתם ערבות למשכנתא? או שיש לכם דירה והמשכנתא לא נרשמה?
לפעמים ידע שווה הרבה מאוד כסף ויכול לחסוך הרבה עוגמת נפש. לכן, אם חתמתם ערבות על משכנתא או שיש לכם דירה עם משכנתא לבנק. כדאי מאוד לקרוא את המאמר הזה ולדעת על עוד נקודה חשובה שבמידה והיא קיימת, הבנק לא יוכל לממש את המשכנתא או לפנות את הדיירים מהדירה. וזאת במקרה שבו המשכנתא לא נרשמה. הבנק לא יכול לרדת לדירה, ולממשה, אלא עליו לפעול למימוש משכון הזכות החוזית, או לדאוג קודם לרישום ורק אח"כ להמשיך בהליכי מימוש, כולל פינוי מדירת המגורים. בדרך כלל כשחותמים ערבות למשכנתא או שלוקחים ...
arvoot_004

הערב לחובותיו של חברו משול לבן הרביעי בהגדה של פסח. "שאינו יודע לשאול" ומשכך, את פתח לו... וכמצוות ההגדה, "את פתח לו" זאת אומרת שמצווה עלינו להסביר לו. ובדומה לכך גם המחוקק ציווה והטיל על הבנק את חובת הגילוי.כשאדם מגיע לבנק לחתום ערבות לחברו, בדרך כלל מדובר באזרח ישר ותמים עם רצון לעזור. פעמים רבות, החותם אינו יודע לחלוטין את ההשלכות של החתימה על הערבות, או את המשמעויות של ערבות באופן כללי. ובכדי להגן על אנשים טובים ותמימים, נוצרו הגבלות וחוקים שמחייבים את הבנק כלפי הערבים.

סיפור מעניין ובעל ערך לחותמי ערבויות
כבוד השופט ...
arvoot_001

אנו רגילים להרגיש ולהאמין שאנו בעמדת נחיתות מול הבנקים או התאגידים הגדולים. מספיק שפעם אחת חתמנו ערבות לחבר או מלאנו טופס הוראת קבע, והחשש הגדול שמא ניפול לתביעה משפטית מלווה רבים מאתנו. נראה שבמקרה שכזה אנו נעמוד חסרי אונים מול תאגידי הענק שלהם יש את הכח להרוס חיים ומשפחות.ובכן, זה ממש. אבל ממש לא כך
הסיפור המדהים והמעודד של בחור שחתם ערבות הינו הוכחה לכך ומקור השראה לכל מי שהסתבך עם המערכת הבנקאית ולכל מי שהבנק תובע אותו בגין חתימת ערבות. אז אל תותרו. יש מה לעשות גם כנגד בנקים או תאגידי ענק.

פשוט ...
a004
שינוי חשוב  של תקנות ההוצאה לפועל לטובת החייבים, ולמען גביה הוגנת
לאחרונה תוקנו תקנות ההוצאה לפועל, ויש בהם כמה שינויים משמעותיים שיכולים להשליך על החייב

תיקון חשוב לדעתי, הוא התיקון בתקנה 28 ג. לפני כן, עורך דין היה רשאי להעביר תיקים לכל עורך דין אחר, באמצעות ייפוי כוח, מבלי שיש לו רשות מפורשת להעברת התיק לעורך דין הספציפי אלא על יסוד יפוי כוח כללי המקנה זכות להעביר תיקים.
כעת, נוסח תיקון לפיו 28ג.  

(א)  לשכת ההוצאה לפועל לא תקבל ייפוי כוח שהועבר לעורך דין אחר, אלא בצירוף הסכמתו הנפרדת והמפורשת של הלקוח בכתב, בהתאם לסעיף 18 לכללי לשכת ...
a003
רשם ההוצאה לפועל בחדרה לא איפשר המשך מימוש דירת מגורים (פינוי דירה) לבקשה שהגיש נושה מעקל
גילוי רגישות מקסים של הרשם הנכבד איתי כרמי למצבו של החייב, ופסיקה חשובה לכל החייבים שהגיעו להסדר עם כונס הנכסים של המשכנתא, כדי למנוע המשך מימוש הדירה או פינוי דירה, וצד שלישי לו חייבים כסף מנסה להכריח את כונס הנכסים להמשיך במימוש הדירה חרף ההסדר.

חייבים מעפולה הפסיקו בשנת 2011 לשלם את המשכנתא, והגישו כנגדם תיק למימוש הדירה. לאחר זמן מסויים, פנו החייבים לוועדה הבינמשרדית, והגיעו להסדר עם הבנק.

במרץ 2016, הגיש זוכה אחר, בתיק המימוש, בקשה למנות כונס נכסים במקום הכונס ...
mus_open_bank_account

פסיקה חדשה בנוגע לחייבים וחובת הבנק להמשיך לנהל חשבון בנק ביתרת זכות, או ב פתיחת חשבון בנק חרף חוב שנתבע בפשיטת רגל בחשבון

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את טענת בנק דיסקונט שסרב לאפשר לחייבת להמשיך לנהל חשבון בנק שהיה לה לפני שפתחה בהליכי פשיטת רגל, ונותר בו חוב.
השופט קבע כי החוב עד למועד צו הכינוס "מתאפס" שכן הוגשה בגינו תביעת חוב, ומאותו רגע החייבת יכולה לנהל החשבון ביתרות זכות בלבד, אך להישאר עם החשבון הישן, ובבנק בו ניהלה את החשבון. עניין זה שופך אור על נושא פתיחת חשבון בנק או ניהול חשבון קיים.

החייבת ...
Curve_of_smartphone_
בוטל עיקול מיטלטלין לאחר נטילתם, והם הושבו לאשת החייב בשל פגמים שהיו בהליך,
ביטול עיקול מטלטלין אפשרי בהחלט. וגם נקבע כי
פלאפון סמארטפון, טלפון נייד, טאבלט, מחשב נייד, דינו כדין מחשב לעניין עיקול והגנת פרטיות החייב ולכן כדי לעקלו יש לאפשר לבעליו לגבות ולמחוק כל מידע אישי המצוי בו, ואסור ליטול אותו במעמד העיקול ללא התראה בת 10 ימים. אי מתן זכויות אלו לחייב, יכול לאפשר ביטול העיקול.

רשם ההוצאה לפועל בחדרה, אפשר את הליך ביטול עיקול והורה להשיב לאשת החייב שעון שקיבלה במתנה ליום ההולדת 40 וכן הורה להשיב לה את הפלאפון שנלקחו ממנה בעת ביצוע הוצאת מיטלטלין ...
lawyerNote

קבלת הטופס הורוד (לעיתים ירוק) המודיע על קבלת צו פינוי מדירת מגורים הוא דבר מזעזע. כשאדם מקבל צו פינוי הוא מרגיש שתהום נפערת לו מתחת לרגליו, כל עולמו חרב עליו. דעו כי, יש לא מעט כלים לסייע לאנשים שכשלו בתשלומי המשכנתא, או לעיתים, כאשר מונה כונס נכסים במסגרת עיקול על הדירה.

חוק ההוצאה לפועל תוקן בשנים האחרונות, במסגרתו שונה החוק ופעילות כונס נכסים במטרה לסייע לחייבים שאינם מסוגלים לשלם משכנתא, אם באופן זמני, ואם בשל קשיים כלכליים.

חשוב מאוד לא להזניח. מיד כשמקבלים התראות על הפרת ההסכם ו/או אזהרה, יש לפנות לעורך דין על מנת שיסייע לכם ...
blackWhiteLaw

ניתן לעקל כספים ב הוצאה לפועל עד לגובה ערבויות והבטוחות שהעמיד הלקוח לצורך קבלת מסגרת אשראי, גם אם החשבון מצוי ביתרת חובה

פסק דין חדש (תא (ת"א) 2176/08  משה אלבס נ' בנק מזרחי-טפחות בע"מ), המצוי כעת בערעור בבית המשפט העליון, קובע כי הזכות למשיכת יתר על פי הסכם מסגרת אשראי הינה זכות הניתנת לעיקול בגובה הבטוחות והערבויות המוחזקות על ידי הבנק. נטל ההוכחה להוכחת קיומן או אי קיומן של ערבויות בטוחות מוטל על הבנק.

החלטה זו מהפכנית ויש בה להשפיע על שוק האשראי בארץ, כמו גם על חוסר הוודאות לגבי הסכומים המעוקלים, ועל דרך ההתנהלות בחשבון ...


| פשיטת רגל || הסדר חוב || מחיקת חובות |

כדאי לדעת - פוסטים פופולריים מהבלוג
בניית האתר, קידום ושיווק: נקסטמדייה

מייצגת לקוחות נגד בנקים
פרטיים ועסקיים שנקלעו לבעיות כלכליות ונתבעים על ידי בנקים. טיפול בענייני פשיטת רגל, משכנתאות, חשבונות מוגבלים ועוד.

עורכת דין - עפרה שפר

 דבורה הנביאה 22, תל אביב 69350

טל. 03-5499059, נייד: 052-5777353

פקס: 03-5499069

ofralaw@gmail.com


עפרה שפר
, עו"ד - דיני בנקאות

ביכולתינו לסייע לך לצאת מהמצב הקשה ולאפשר לך להבריא את עצמך. בואו נדבר

כתבו אלי