עורכת דין - עפרה שפר - הגנה וייצוג נגד תביעות בנקים
ביכולתינו לעזור לך לצאת מהמצב אליו נקלעת. תביעה מהבנק, זה לא הסוף. יש הרבה מה לעשות. בוא נדבר..

בלוג מאמרים - פשיטת רגל, תביעות בנקים ועוד הרבה

בלוג דיני בנקאות, פשיטת רגל ועודאוסף של פוסטים ומאמרים העוסקים בהגנה מפני תביעות בנקים, פשיטת רגל, כינוס נכסים, איחוד תיקים, טיפול בחובות ועוד. בבלוג זה תמצאו אוסף שנכתב במשך שנים על ידי עורכת דין עפרה שפר וברובו עוסק בנושאים או בסיפורים בהם טיפלה בהצלחה.

TakeTheM

מעשה שהיה כך היה: בנק העמיד לחברה בע"מ אשראים בגובה 3 מליון ₪, וכנגדם העמידה החברה לבנק בטוחות.

יום אחד, הבנק ביטל את מסגרות האשראי, ביטל כרטיסי אשראי, ביטל מסגרת נכיונות. החברה התנגדה אך ללא הועיל.  סופו של דבר, הבנק גרם לחברה נזקים שעולים על מליון דולר.

החברה הגישה תביעה כנגד הבנק על הנזקים שנגרמו לה, ובית המשפט המחוזי דחה את תביעתה בטענה שזכותו של הבנק להפסיק את האשראי.

החברה לא קיבלה את ה תוכן ההחלטה והגישה ערעור לבית המשפט העליון. הטענה של החברה לא היתה לעניין זכותו של הבנק להעמיד אשראי, אם לאו, אלא ...
mugbalbank2

זהו מקרה שיכול לקרות לכל אחד. במיוחד אם מדובר בעסק. ובכן, עוד סיפור שכדאי לקרוא בכדי לדעת. מקרה שבו חשבון בנק נסגר ומכך שהבנק החזיר שיקים בחשבון זה. ומאחר וכמות השיקים החוזרים עברה את מניין השיקים שמחייבים הגבלת לקוח, הבנק הגביל את החשבון והלקוח מצא עצמו בסיטואציה של לקוח מוגבל בבנק עם כל הסייגים וההגבלות הכרוכות בכך.החשבון סגור והשיקים חזרו? אפשר לבטל את הגבלת החשבון.
הבנק החזיר את השיקים מחמת היות החשבון סגור. ולכן בית המשפט גרע את השיקים וקבע כי במקרה שהחשבון סגור, והשיקים חזרו מהסיבה הזו, השיקים לא יימנו במניין השיקים החוזרים מסיבת ...
sicrates2

איזו חוצפה, הבנק הפר את חובת הסודיות

מאמינים לזה? מישהו לא עומד בתשלומים של הלוואה מהבנק, אז הבנק מצא פתרון לאמצעי לחץ. הבנק ברוב חוצפה פנה להוריו של החייב וחשף בפניהם את פרטי ההלוואה שבנם לקח. לא זו בלבד, אלא שהבנק אף דרש מההורים לשלם את חובו של הבן.

4.000 ש"ח פיצוי ללקוח הבנק
בנק הפועלים חויב לשלם 4,000 ש"ח פיצוי ללקוח בשל הפרת חובת הסודיות כלפיו. הבנק חשף בפני הורי הלקוח כי יש לו הלוואה והוא לא עומד בתשלומים שלה, ואף דרש ממנו לשלם את החוב של הבן. הבן כעס מאוד על חשיפת הנתונים בפני הוריו, ...
moogbalbbank1

הידעת? יש סייגים למוגבל בבנק

במקרים רבים, האיום של לקוח מוגבל בבנק או חייב מוגבל באמצעים זהו איום מפחיד. נדמה שאם דבר כזה קורה, החיים הכלכליים מסתיימים, זה נראה כאסון שלמעשה סוגר את כל האפשרויות לצאת מהמשבר. לכן, חשוב וכדאי לדעת שאם כי זהו מצב לא נעים שצריך לעשות הכל בכדי שלא להגיע אליו, אבל במקרים מסוימים יש מה לעשות והבנק לא תמיד יכול לעשות ככל העולה על רוחו.יש אפשרות שמוגבל יוכל לקבל פנקס שיקים
בבקשה שהגשתי לאיחוד תיקים בשם חייבת אותה אני מייצגת... לחייב מוגבל באמצעים בהוצאה לפועל שיוכל גם לקבל אישור מרשם ...
signing_guarantee

דווקא בימים אלו בהם נראה שיותר ויותר אנשים מסתבכים עם חובות לא להם אך ורק כי הם רצו לעזור לחבר או לבן משפחה וחתמו ערבות, חשוב ואפילו קריטי לדעת את החוקים והאפשרויות. לא כל ערבות שנחתמה במעמד הבנק הינה ערבות תקנית שעומדת בחוקים. ובמקרים שכאלו, ניתן לבטל את הערבים מערבותם. כן, זה אפשרי. אילו אנשים רק היו יודעים... קראו את הסיפור הבא, קבלו השראה ואם אתם מכירים מישהו שהסתבך עם הבנק וחתם ערבות, יש אפשרויות לפתור את הערבים מערבותם. נקודה.

אנא שתפו, תייגו. ישנם מקרים שבהם עזרה לאדם שהסתבך עם תביעות בנק זה פשוט הצלת חיים של ממש. ...
bankCredit_001

הנה עוד מקרה שמחדד את העניין של עיקול מסגרת אשראי. במקרה זה בית המשפט קובע מפורשות שלא ניתן לעקל ללקוח של בנק את מסגרת האשראי שלו. זאת אומרת, שבמקרה שבו הוצאה לפועל מעקלת כספים הקיימים בחשבון הבנק של החייב, ישנם כאלו שלא מסתפקים בכך ומבקשים לעצור את האשראי של החייב ובכך למעשה הם שוללים כל אפשרות של התאוששות. ובכן, לא עוד.בית המשפט השלום בירושלים חידד את ההלכה לעניין עיקול מסגרת אשראי וקבע מפורשות:
לא ניתן לעקל מסגרת האשראי של הלקוח, לא רק בעיקול זמני, אלא גם בעיקול בהוצל"פ

סיפור ביטול העיקול על המסגרת. ...
mrBank2

כחלק מעיסוקי המקצועי כעורכת דין לענייני בנקים, אני נוהגת לפרסם סיפורים ופרשניות לגבי החלטות בית המשפט במקרים של תביעות בנק כנגד לקוחותיו. אני מקפידה להתמיד ולספר על מקרים מעוררי השראה שמוכיחים שוב ושוב שהבנקים אינם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם ובמקרים מסוימים להרוס חיים לאנשים תמימים.

אני חושבת שדוגמאות וסיפורים אלו ממחישים לא אחת שהמציאות היא שהבנקים מחויבים על פי חוק להתנהלות מאוד מסודרת ומסוימת. ובמקרים רבים בהם הנתבע לא מוותר ולא מקבל את תביעת הבנק כגזרה משמיים, אלא פונה לייעוץ מקצועי ומנהל מאבק משפטי, קוראים דברים מדהימים. מקרים בהם בית המשפט מבטל ערבויות, משכונים או ...
no_Checks

נשבר המיתוס. אדם בהליך פשיטת רגל יכול להשתמש בשיקים

הורגלנו לחשוב שאדם שפונה להליך פשיטת רגל, למעשה הופך מוגבל כלכלית. ישנם מיתוסים רבים לגבי פושט רגל. כמו, הוא אינו יכול לנהל עסק, הוא אינו יכול לנהל חשבון בנק, הוא אינו יכול לצבור נכסים וכן הלאה. ובכן, לפחות בנושא אחד ניתן לשבור את המיתוס. והוא בנושא השימוש בשיקים (המחאות)

בית המשפט חייב את בנק לאומי להנפיק שיקים לאדם שמצוי בהליכי פשיטת רגל לצורך תשלום דמי שכירותיש אישור להנפיק שיקים לאדם המצוי בפשיטת רגל?
מסתבר שכן. המיתוס נשבר

בנק לאומי חויב על ...
arvut_002

לעיתים נראה שתאגידי הענק משתמשים במערכת בכדי לפעול כנגד האזרח ללא כל התחשבות או אכפתיות לגבי מצבו. ובכן, הנה עוד הוכחה לכך שמעל התאגידים יש את מערכת החוק בישראל שיודעת להגן על האזרח. הבעיה היא שברוב המקרים, האזרח מרגיש כל כך חסר אונים כנגד התאגידים שהוא אפילו לא מנסה. אז הנה עוד סיפור שאולי יעודד מישהו במצב דומה לא לוותר, להילחם על הצדק שמגיע לו ולנצח.בנק מזרחי לא תרגם לעולה חדש שחתם ערבות למשכנתא, את המסמך הבנקאי עליו חתם: התוצאה ביטול הערבות ודחיית התביעה של הבנק כנגד הערב.

אז הנה סיפור הערבות
רומן, עולה ...
SignatureGuarantee

בהרבה מקרים נדמה לנו שאם תאגיד ענק כמו בנק תובע אותנו, אז.. זהו. אין מה לעשות בנידון. או בלשון העם, הבנק תובע אותנו? "אכלנו אותה וזהו".

הנה סיפור שמוכיח אחרת. בהרבה מקרים יש מה לעשות. ואפילו הרבה.. אז אל תקבלו תביעת בנק כגזירה משמים. אל תוותרו, אל תתייאשו, בקשו עזרה, התייעצו ובהרבה מקרים אתם יכולים להיחלץ מהצרה. ובעיקר לאלו שחתמו ערבות לחבר. והסיפור הבא מוכיח את הנושא.בית המשפט קבע: אמנם הערבה חתמה על טופס גילוי מידע לערב יחיד/מוגן, אך בנק אוצר החייל לא גילה לערבה מספיק פרטים, ולכן, הערבות בטלה ותביעת הבנק נדחתה.

arvoot_005b

חתמתם ערבות למשכנתא? או שיש לכם דירה והמשכנתא לא נרשמה?
לפעמים ידע שווה הרבה מאוד כסף ויכול לחסוך הרבה עוגמת נפש. לכן, אם חתמתם ערבות על משכנתא או שיש לכם דירה עם משכנתא לבנק. כדאי מאוד לקרוא את המאמר הזה ולדעת על עוד נקודה חשובה שבמידה והיא קיימת, הבנק לא יוכל לממש את המשכנתא או לפנות את הדיירים מהדירה. וזאת במקרה שבו המשכנתא לא נרשמה. הבנק לא יכול לרדת לדירה, ולממשה, אלא עליו לפעול למימוש משכון הזכות החוזית, או לדאוג קודם לרישום ורק אח"כ להמשיך בהליכי מימוש, כולל פינוי מדירת המגורים. בדרך כלל כשחותמים ערבות למשכנתא או שלוקחים ...
arvoot_004

הערב לחובותיו של חברו משול לבן הרביעי בהגדה של פסח. "שאינו יודע לשאול" ומשכך, את פתח לו... וכמצוות ההגדה, "את פתח לו" זאת אומרת שמצווה עלינו להסביר לו. ובדומה לכך גם המחוקק ציווה והטיל על הבנק את חובת הגילוי.כשאדם מגיע לבנק לחתום ערבות לחברו, בדרך כלל מדובר באזרח ישר ותמים עם רצון לעזור. פעמים רבות, החותם אינו יודע לחלוטין את ההשלכות של החתימה על הערבות, או את המשמעויות של ערבות באופן כללי. ובכדי להגן על אנשים טובים ותמימים, נוצרו הגבלות וחוקים שמחייבים את הבנק כלפי הערבים.

סיפור מעניין ובעל ערך לחותמי ערבויות
כבוד השופט ...
arvoot_001

אנו רגילים להרגיש ולהאמין שאנו בעמדת נחיתות מול הבנקים או התאגידים הגדולים. מספיק שפעם אחת חתמנו ערבות לחבר או מלאנו טופס הוראת קבע, והחשש הגדול שמא ניפול לתביעה משפטית מלווה רבים מאתנו. נראה שבמקרה שכזה אנו נעמוד חסרי אונים מול תאגידי הענק שלהם יש את הכח להרוס חיים ומשפחות.ובכן, זה ממש. אבל ממש לא כך
הסיפור המדהים והמעודד של בחור שחתם ערבות הינו הוכחה לכך ומקור השראה לכל מי שהסתבך עם המערכת הבנקאית ולכל מי שהבנק תובע אותו בגין חתימת ערבות. אז אל תותרו. יש מה לעשות גם כנגד בנקים או תאגידי ענק.

פשוט ...
a004
שינוי חשוב  של תקנות ההוצאה לפועל לטובת החייבים, ולמען גביה הוגנת
לאחרונה תוקנו תקנות ההוצאה לפועל, ויש בהם כמה שינויים משמעותיים שיכולים להשליך על החייב

תיקון חשוב לדעתי, הוא התיקון בתקנה 28 ג. לפני כן, עורך דין היה רשאי להעביר תיקים לכל עורך דין אחר, באמצעות ייפוי כוח, מבלי שיש לו רשות מפורשת להעברת התיק לעורך דין הספציפי אלא על יסוד יפוי כוח כללי המקנה זכות להעביר תיקים.
כעת, נוסח תיקון לפיו 28ג.  

(א)  לשכת ההוצאה לפועל לא תקבל ייפוי כוח שהועבר לעורך דין אחר, אלא בצירוף הסכמתו הנפרדת והמפורשת של הלקוח בכתב, בהתאם לסעיף 18 לכללי לשכת ...
a003
רשם ההוצאה לפועל בחדרה לא איפשר המשך מימוש דירת מגורים (פינוי דירה) לבקשה שהגיש נושה מעקל
גילוי רגישות מקסים של הרשם הנכבד איתי כרמי למצבו של החייב, ופסיקה חשובה לכל החייבים שהגיעו להסדר עם כונס הנכסים של המשכנתא, כדי למנוע המשך מימוש הדירה או פינוי דירה, וצד שלישי לו חייבים כסף מנסה להכריח את כונס הנכסים להמשיך במימוש הדירה חרף ההסדר.

חייבים מעפולה הפסיקו בשנת 2011 לשלם את המשכנתא, והגישו כנגדם תיק למימוש הדירה. לאחר זמן מסויים, פנו החייבים לוועדה הבינמשרדית, והגיעו להסדר עם הבנק.

במרץ 2016, הגיש זוכה אחר, בתיק המימוש, בקשה למנות כונס נכסים במקום הכונס ...


| פשיטת רגל || הסדר חוב || מחיקת חובות |

כדאי לדעת - פוסטים פופולריים מהבלוג
בניית האתר, קידום ושיווק: נקסטמדייה

מייצגת לקוחות נגד בנקים
פרטיים ועסקיים שנקלעו לבעיות כלכליות ונתבעים על ידי בנקים. טיפול בענייני פשיטת רגל, משכנתאות, חשבונות מוגבלים ועוד.

עורכת דין - עפרה שפר

 דבורה הנביאה 22, תל אביב 69350

טל. 03-5499059, נייד: 052-5777353

פקס: 03-5499069

ofralaw@gmail.com


עפרה שפר
, עו"ד - דיני בנקאות

ביכולתינו לסייע לך לצאת מהמצב הקשה ולאפשר לך להבריא את עצמך. בואו נדבר

כתבו אלי